Starostlivosť o pleť

23.10.2021

Je to v tvojich rukách

Všetci túžime po krásnej a čistej pleti, ale málokto vie, ako to dosiahnuť. Starostlivosť si nevyžadujú iba naše zuby, ale aj pleť, ktorá je denne vystavená voľným radikálom, make-upu a nečistotám z ovzdušia. Ak chceš, aby tvoja tvár žiarila a bola zdravá, zaraď starostlivosť o pleť do svojej rannej a večernej rutiny. Čistenie a hydratácia sú alfou omegou pleťovej starostlivosti. Ak nevieš ako na to, máme pre teba pár tipov, ako na krásnu pleť.


Večerná starostlivosť o pokožku tváre

Odlíčenie a čistenie
Tvoja večerná rutina v starostlivosti o pleť by mala začať dôkladným odlíčením make-upu. Na odlíčenie suchej a citlivej pleti môžeš zvoliť pleťové mlieko alebo pleťový olej. Zmiešaná a mastná pokožka zase ocení čistiaci gél (vhodný na krátkodobé použitie). Počas odlíčenia z pleti neodstraňuješ iba dekoratívnu kozmetiku, ale aj pot, prach a iné nečistoty. Mlieko nanášaj na pleť krúživými pohybmi prstov a navlhčenou, vyžmykanou vatou ho odstráň aj spolu s nečistotami, až kým vata zostane úplne čistá. Následne si pleť umy pod vodou a jemne, nie šúchaním, usuš do uteráka. Čistenie pleti ukonči aplikovaním micelárnej alebo tonizačnej vody bez obsahu alkoholu. Pleťová voda dočistí pleť, vyrovná jej pH a tonizuje ju. Pri absolvovaní ožiaru Laserom Lasocare nezabudni aplikovať laserový gel.

Hydratácia a výživa
Každá pokožka potrebuje hydratáciu a výživu, aj tá mastná. Pre extra výživu môžeš aplikovať pleťové sérum. Celú starostlivosť zakonči pleťovým krémom vhodným na tvoj typ pleti.Ranná starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť ráno je jednoduchšia, no rovnako dôležitá. Najskôr si pleť umy pod studenou tečúcou vodou. Tá ťa nielenže osvieži, ale aj odstráni opuchy. Jemne tvár usuš do uteráka. Na navlhčenú vatu nanes micelárnu alebo tonizačnú vodu bez alkoholu, následne aplikuj sérum alebo iba krém. Ak sa zvykneš líčiť, teraz je čas na make-up alebo BB krém. Tie pleť skrášľujú, ale aj hydratujú a ochraňujú, pretože nečistoty z prostredia sa neusádzajú do pórov.Pravidelnosť

Pravidelnosť a dôslednosť sú pri starostlivosti o pokožku veľmi dôležité. Ale pamätaj, že všetkého veľa škodí, aj čistenia. Úplne postačí, ak budeš tvojej pleti venovať pozornosť po prebudení a pred spaním. Aspoň raz týždenne túto rutinu obohať o chemický peeling a pleťovú masku. Peeling z pleti odstráni odumreté kožné bunky a prekrví pleť, maska jej dodá extra starostlivosť. Dodržuj tieto základné kroky v starostlivosti o pleť a tvoja tvár sa ti odvďačí žiarivou zdravo vyzerajúcou pokožkou. Ak by si potrebovala odbornú pomoc alebo starostlivosť, radi ti ju poskytneme v našom salóne. Nezabudnite aj na svojích blízkych a obdarujte ich elektronickou darčekovou poukážkou.

💡 Odporúčame používať navlhčenú a vyžmykanú vatu, nie zlisovane okrúhle vatove tampóny. Vata ti vydrží dlhšie a je oveľa jemnejšie na pleť. Vata je taktiež oveľa príjemnejšia pre mužov kvôli strnisku na tvary. 

©2021, Kozmetický salón Studio Simona™
©2021, Kozmetický salón Studio Simona™