Náš príbeh

11.10.2021

Začiatok

Písal sa rok 1992. Neexistovali inovatívne kozmetické prístroje, ani procedúry, aké poznáme dnes. Existoval iba sen Moniky, založiť si vlastný kozmetický salón a robiť povolanie, o ktorom snívala už odmalička. Sama mala v mladom veku problémovú pleť a nemal jej kto poradiť. Túžila spoznať alchýmiu krásy a šíriť ju ďalej s pomocou jej šikovných rúk. Sen Moniky bol dosť veľký na to, aby ju zaviedol na druhý koniec krajiny, do Bratislavy. Toho času to bolo jediné mesto na Slovensku, kde bolo možné stať sa profesionálnou kozmetičkou. Neskôr absolvovala ďalšie školenie v Trenčíne. Tiež vtedy nebolo bežné, aby sa ženy chodievali skrášľovať do salónu. Monika teda nevedela, čo budúcnosť prinesie, vedela iba, že chce pomáhať ľudom s problematickou pleťou.
 


1993 - 2015

Veľký sen si začala plniť v malom meste Sabinov v roku 1993. V ponuke salónu nebolo veľa procedúr, ani výhľad z okna nebol dych berúci. Logo takmer nikto nepoznal, nebolo to potrebné, pretože salónov tu bolo iba pár. No práve táto miestnosť v čiernobielom dizajne s výhľadom na múr susedného meštianskeho domu bola miestom, kde sa zrodil kozmetický salón Studio Simona. Po takmer desiatich rokoch sme sa presťahovali do nových priestorov. K procedúram, ako masáž tváre, čistenie, úprava obočia a solárium pribudli aj nové moderné ošetrenia. Vyše 20 rokov Monika so sestrou Evou poskytovali služby a starostlivosť, vďaka ktorým si salón v Sabinove získal vernú klientelu.


2015-2020

Vedeli sme, že náš salón má potenciál a zaslúži si viac klientov, preto sme sa v roku 2015 presťahovali na jednu z najrušnejších ulíc mesta Prešov. Keď sme začínali, konkurencia nebola taká veľká, aká je posledné roky. Čakalo nás to najhoršie. Začať odznova. Potrebovali sme zaujať novú klientelu, tak náš salón prešiel rebrandingom a do ponuky sme zaradili ošetrenia, ktorými sme sa odlíšili od konkurencie. Retinolové ošetrenia a bezdotykový make-up boli niektoré z nich. Nutnosť vyšliapať desiatky schodov si mnohí naši zákazníci neužívali, ale ocenili wifi a možnosť platiť kartou. Kráčali sme s dobou a spustili sme webovú stránku, e-shop a založili sociálne siete. Náš salón prosperoval. Mysleli sme si, že to najhoršie máme za sebou, a potom prišla rana, ktorá zasiahla celý svet. Pandémia. Kvôli mesiacom bez klientov sme boli prinútení sa presťahovať do vlastných priestorov. 

Floriánova 6, Prešov
Floriánova 6, Prešov

Súčasnosť

Studio Simona sa teraz nachádza na ulici Zimná 1, 5 km od Prešova. Na rozlohe viac ako 100 m2 v moderných priestoroch s terasou a bezplatným parkovaním svojim klientom ponúkame najmodernejšie a populárne ošetrenia pleti. Pre veľký záujem sme zakúpili ďalšie laserové prístroje Lasocare. Sme vďační za to, že klienti nám ostali verní aj po presťahovaní sa. Vrátili sme sa k starému logu, ktoré je teraz dobre známe. Do nášho tímu sa pridal nový člen Kristián. Výrazne nám pribudol počet klientov mužského pohlavia. S viac ako 25-ročnými skúsenosťami vieme, čo ktorá pleť potrebuje. Neustále sa školíme a prinášame do salónu inovácie. Stále sme rodinný podnik, ktorého prioritou je, aby sa u nás zákazníci cítili ako doma a odchádzali od nás so zvýšeným sebavedomím.

Kozmetický salón Studio Simona
Kozmetický salón Studio Simona

©2021, Kozmetický salón Studio Simona™
©2021, Kozmetický salón Studio Simona™